נכסים להשקעה

מחפשים נכס להשקעה, שיוכל אולי לסדר לכם את הפנסיה או אולי לספק לכם הכנסה פסיבית קבועה לאורך שנים? איתור ובחירת נכסים להשקעה היא משימה מורכבת הרבה יותר מזו המתוארת לנו בדרך כלל בסיפורי הצלחה של קרובי משפחה או על גבי העיתון. בתהליך של בחירת הנכס חשוב מאוד לבחון שורה ארוכה של פרמטרים ולעשות זאת בקור רוח ובצורה שקולה. אם אין לכם ניסיון בעולם השקעות הנדל”ן או ההשקעות בכלל, קבוצת סן חן יכולה לספק לכם את היד שתלווה אתכם לאורך התהליך עד לסוף המוצלח.

איך מוצאים נכסים להשקעה?

ככלל, מה שהופך נכס נדל”ן לנכס להשקעה הוא פוטנציאל עליית הערך שלו והמטרה שלשמה נרכש הנכס. כאשר אנו מחפשים דירה למגורים למשל, נחפש דירה שמתאימה לצרכים האישיים שלנו מבחינת חינוך, שירותים עירוניים, מיקום, שטח, קומה, איכות חיים וכן הלאה. עלייה או ירידה צפויה של ערך הנכס בעתיד לא ממש תשפיע על ההחלטה שלנו. לעומת זאת, כאשר אנו מחפשים נכסים להשקעה, הדבר היחיד שמעניין אותנו הוא האם ערך הנכס צפוי לעלות או לרדת בתוך טווח ההשקעה.

הבנה זו היא לכאורה טריוויאלית, אבל קריטית בכל הקשור למציאת נכסים אטרקטיביים להשקעה. כאשר אנו מחפשים נכסים להשקעה, אנחנו לא צריכים לחפש אותו במקום שבו היינו רוצים לגור או בשכונה שבה היינו מוכנים לגור בעצמנו. גם שטח הנכס, הקומה שלו ומספר החדרים בו לא צריכים להתאים לצרכים האישיים שלנו. ואחרי שאמרנו את זה, משקיעים בלתי מקצועיים מושפעים פעמים רבות בדיוק מהפרמטרים הללו, גם אם אינם מודעים לכך.

בכדי למצוא נכסים להשקעה, יש לבחון שורה של פרמטרים שעל פיהם בוחנים הזדמנויות השקעה בשוק הנדל”ן, ובכלל זה תכניות בנייה ופיתוח באזור, מצב נוכחי ושינויים ברמת הפשיעה, החינוך, רמה כלכלית, תחבורה, טכנולוגיה, מסחר וכן הלאה. אפילו מידת השיח הציבורי על אזור מסוים יכולה להשפיע על החלטת ההשקעה.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email