רוכשים דירה חדשה? כמה פעולות שחובה לבצע

רכישת דירה חדשה הינה אירוע משמח לכל הדעות. מדובר בהתחלה חדשה ומשמעותית בעלת חשיבות מכרעת עבור הקונים המאושרים. אולם בצד ההתרגשות הגדולה, רכישת דירה מחייבת לא מעט סידורים הכרחיים. בכתבה הבאה נציג 5 דברים שחייבים לטפל בהם כשרוכשים דירה.

רוכשים באופן מסודר

רכישת דירה אינה כמו כל עוד קנייה. כמו כל סוג אחר של השקעה בנדלן, דירה חדשה היא נכס כלכלי משמעותי עם השפעות בכל מיני היבטים בירוקרטיים, כגון מיסוי, ביטוח, רישום בטאבו ועוד. לכן חשוב לוודא שבעת רכישת קרקע או דירה חדשה לא מפספסים אף פיפס בענייני ניירת, ועובדים באופן מסודר מול כל הגופים הציבוריים הרלוונטיים. לכן על אף מדובר בנושא מעיק שרובנו מעדיפים להתעלם ממנו באלגנטיות חשוב לעבור על כל המסמכים ולוודא שהרכישה נעשית כמוסדר וכראוי בחוק, על מנת שלא יצופו בעתיד כל מיני בעיות שיאיימו על הנכס. מומלץ אף להיעזר בבעלי מקצוע לשם כך, כמו למשל חברות נדל"ן, עורכי דין, רואי חשבון וכדומה.

להשקיע בבית מבפנים ומבחוץ

בין שהדירה החדשה מיועדת עבור השכרה לאחרים או מגורים שלכם, חשוב מאוד להשקיע בה ולהפוך אותה לנוחה לדיירים המיועדים להיכנס אליה. השקעה בנראות ובנוחות של הנכס יעלו את ערכו הפיננסי ויהפכו אותו מדירה לבית. לכן חשוב לא להתעצל ולהשקיע בכל מה שצריך – ניקיון יסודי, שיפוץ שכולל את כל הפינישים האחרונים, וגם אבזור בסיסי ורכישת רהיטים ומכשירים נחוצים, כגון מקרר, תנור, ארונות הזזה ועוד. מדובר בעניין קריטי לכל דירה באשר היא.

נעזרים באנשי מקצוע

דירה היא עניין יקר לרוב האנשים. לפעמים יותר או פחות, אך כמעט תמיד מדובר בסכום ניכר שמשמעותי לכיס. לכן אנשים רבים מבקשים לחסוך לאחר הרכישה ומנסים לחתוך הוצאות שאינן הכרחיות כביכול. אולם דווקא היעזרות באנשי מקצוע מתאימים יכולה להיות משתלמת לטווח ארוך ולהפוך את הרכישה לאיכותית. כך למשל, ליווי תכנון אדריכלי על ידי אדריכל מנוסה יעזור לכם להבין האם יש ליקויים באופן בו הדירה בנויה והאם כדאי לשפץ אותה.

אוספים את המודיעין החשוב

דירה היא לא מקום מנותק מהקשרו. היא נמצאת בשכונה או בסביבת מגורים כזאת או אחרת בה נמצאים בתים נוספים, בתי ספר, מוסדות ציבור וכדומה. מומלץ לאסוף את כל המידע הרלוונטי לכם, כשוכרים או כשדיירים ולגבש תמונת מצב מדויקת ככל הניתן על השטח והמרקם האנושי בו נמצא הנכס החדש שלכם.

מתרווחים על הספה בסלון

הגעה לדירה חדשה שנרכשה על ידיכם היא אבן דרך משמעותית. מדובר ממש בהגשמה של החלום הישראלי. לכן חשוב להודות על הדרך שהביאה אתכם עד הלום ולהנות מכך שהצלחתם להגשים יעד חשוב ונכסף. לכן כמו שהכרחי לטפל בכל הדברים כך גם חשוב לנשום לרגע, לחלוץ נעליים ולהנות מהמקום החדש שיהיה לכם (או לדיירים שלכם) בית.

אהבתם את המאמר? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email